Kargo ve Teslimat

 

SİPARİŞ VE TESLİMAT

 

Siparişim teslim edilirken alıcı yerinde bulunmazsa nasıl bir yol izlenir? Öncelikle size verilen kargo takip numaranızdan, kargonuzun takibini yapmanız gerekmektedir. Siparişiniz teslim edilirken alıcı yerinde bulunmazsa siparişinizi alıcıya ulaştırabilecek kişilere ismi ve imzası alınarak teslimat yapılabilir. Siparişi teslim alan kişi ile ilgili bilgi, sms ve e-mail yoluyla göndericiye iletilir. Resmi ve özel kuruluşlara kendi prosedürleri çerçevesinde teslimat yapılır. Teslimat adresinde bulunmamanız durumunda ise kargo görevlisi paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden teslim almamanız durumunda siparişiniz Pirudem’e iade olarak gelir.

 

Kargom ne zaman teslim edilir ? 

 

Siparişiniz hafta içi günlerde aynı iş gününde Yurtiçi kargo ile gönderimi yapılmaktadır. Güzergaha bağlı toplu dağıtımlar yapıldığından net teslimat günü ve saati veremiyoruz. Ortalama teslimat süresi 1-3 iş günüdür.

 

İPTAL , İADE ve DEĞİŞİM

 

Ürünümü nasıl iade edebilirim?

 

Mesafeli satışlar sözleşmesi gereği 14 iş günü içerisinde iptal/iade ve değişim hakkınız mevcuttur. İade etmek istediğiniz ürünü, kutu içerinde bulunan ‘’iade ve değişim takip formu’’ ‘na iade sebebinizi yazdıktan sonra, fatura üzerinde bulunan adresimize Yurtiçi kargo ile gönderimini yapabilirsiniz. Ürün tarafımıza ulaşıp kontrolü yapıldıktan sonra para iade işleminiz aynı gün gerçekleşir.

 

Ürünümü nasıl iptal edebilirim?

 

Ürünü sipariş ettikden sonra, hesabım kısmına giriş yapıp ‘’ürünü iptal et’’ kısmına tıklayabilrsiniz. Bu doğrultu da iptal talebi tarafımıza ulaşmış olup, ürün kargo ya verilmeden, siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. Para iade işleminiz aynı gün gerçekleşir.

 

Ürünümü nasıl değiştirebilirim?

 

Mesafeli satışlar sözleşmesi gereği 14 iş günü içerisinde iptal/iade ve değişim hakkınız mevcuttur. Değiştirmek istediğiniz ürünü, kutu içerinde bulunan ‘’iade ve değişim takip formu’’ ‘na değişim sebebinizi yazdıktan sonra, fatura üzerinde bulunan adresimize Yurtiçi Kargo ile gönderimini yapabilirsiniz. Ürün tarafımıza ulaşıp kontrolü yapıldıktan sonra ürün değişimi sağlanıp aynı gün kargoya verilir .

 

Siparişimin faturası ne zaman ulaşır?

 

Şirketimiz, e -arşiv uygulamasına geçtiği için siparişiniz irsaliye ile sizlere iletilir. İrsaliyeniz, siparişinizin yer aldığı paketin içinde size ulaştırılır. Sipariş oluştururken "faturamı e-posta olarak almak istiyorum" kutucuğunu işaretlediyseniz, 7 gün içerisinde düzenlenen faturanın basılabilir görüntüsü ile imzalı UBL-TR belgesi , sipariş oluştururken verdiğiniz e-posta adresinize mail atılır (Vergi Usul Kanunun 397. maddesi gereğince e-posta ile gönderilen bu faturaların mali değeri ve geçerliliği bulunmakta olup, ayrıca kağıt fatura gönderilmesine gerek bulunmamaktadır. ) E-posta fatura gönderimi ile ilgili bir talebiniz olmadıysa faturanız 7 gün içerisinde önce bilgilendirme olarak e-posta adresinize mail atılır. (Bu maildeki faturanın mali değeri yoktur) sonra faturanın kağıt çıktısı, sipariş oluştururken verdiğiniz gönderici adresine postalanır. Bunların hiçbiri gerçekleşmediyse bize ulaşın sayfasındaki çağrı merkezi, email veya canlı destek kanalımızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp Destek
Çerez Kullanımı

Bu sitede çerez kullanılmaktadır. Detaylı Bilgi